Kantya Hakkımızda

S.S.S. / Sık Sorulan SorularKANTYA SAÇ BAKIM SERUMU (60 ml)
Sık Sorulanlar


KANTYA SAÇ BAKIM SERUMUNU HANGİ SAÇ TİPİNE SAHİP KİŞİLER KULLANABİLİR?
Kantya Saç Bakım Serumu, tüm saç tiplerine uygun bir üründür.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU İÇERİĞİNDE NELER BULUNMAKTADIR?
Kantya Saç Bakım Serumu, tıbbi ve aromatik bitki özleri ve yağlarından üretilmiştir. İçeriğimde herhangi bir kimyasal koruyucu ve saç gözeneklerinin kapanmasına sebep olan, keratin maddesi bulunmamaktadır.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR?
Saçların dolgun, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur, Saçların, yoğun olarak beslenmesine yardımcı olur, Özellikle ince telli saçlarda oluşabilecek, saç kayıplarının önlenmesine ve saç tellerinin bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur, Saç dokusunun pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur, Saç uçlarında, çatallaşma ve kırık oluşumunun engellenmesine, yardımcı olur.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU SAÇLARI NASIL CANLANDIRIYOR?
Kantya Saç Bakım Serumu, saç tellerinde bulunan ince gözeneklerden nüfuz ederek, saç hücrelerini yoğun olarak besleyici, saçların ihtiyaç duyduğu nemi tedarik edici ve saç tellerinin elastikiyetini arttırarak, saçlarda oluşabilecek kopma ve kırılma gibi saç bütünlüğünü bozan olumsuzlukları engelleyici, etkiler gösterir. Böylece saçlar canlı, dolgun, parlak ve güçlü bir görünüm kazanır.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU GÜNLÜK KULLANIMA UYGUN MUDUR?
Kantya Saç Bakım Serumu, günlük olarak, saçların parlak, dolgun ve sağlıklı görünümünün korunmasını sağlamak için kullanılabilir.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU SAÇ HASARLARINA, DÖKÜLMELERİNE VE DİĞER SAÇ SORUNLARINA KARŞI ÖNLEYİCİ OLARAK KULLANILABİLİR Mİ?
Kantya Saç Bakım Serumu, özellikle ince telli saçlara sahip kişilerde, saçların kopma ve dökülme sorunlarını engellemek, kuru saç tipine sahip kişilerde, saçların çatallaşma ve kabarma sorunlarını engellemek, saçları yoğun olarak beslemek ve nem ihtiyacını karşılamak, ayrıca boya uygulaması yapılan saçlara, hemen boya uygulaması sonrası, saçların canlılığını kaybetmemesi için önleyici tedavi olarak kullanılabilir. Böylece saçlarda, geri dönülmez problemlerin oluşması engellenmiş, saçların düzenli beslenmesi sağlanmış ve saçlara sağlıklı bir görünüm kazandırılmış olur.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU NE KADAR SÜREYLE KULLANILMALIDIR?
Saçların tam olarak beslenebilmesi, parlak, sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşabilmesi için, 7 – 10 gün süreyle, her gün kullanılmalıdır. Boya uygulaması sırasında kullanılan kimyasallar nedeniyle saçlarda, aşırı bir yıpranma meydana gelmişse, serum uygulamasına 30 gün süreyle devam edilmelidir.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU NE MİKTARDA KULLANILMALIDIR?
Kantya Saç Bakım Serumu her kullanımda, saçlarınızın uzunluk ve yoğunluğuna göre, avuç içine 2 ya da 3 kez püskürtülerek kullanılmalıdır.

KANTYA SAÇ BAKIM SERUMU NASIL UYGULANMALIDIR?
Nemli saça, saç tellerinin ortasından uçlarına doğru, hafifçe masaj yapar gibi uygulanmalı, saç tellerindeki gözenekler çok küçük olduğu için, en az 2 saat süreyle, serumun yeterince nüfuz etmesi beklenmelidir. Bu süre sonunda, saçlar ılık suyla yıkanmalı, yıkanan saçlar, mümkün olduğunca kısa bir sürede ve düşük ısıda kurutulmalıdır. Eğer fön, düzleştirici gibi, yüksek ısı veren cihazlarla, saçlar şekillendirmek istenirse, mutlaka KANTYA ISI KALKANI SAÇ KREMİ şekillendirme öncesi kullanılmalıdır. Örneğin, Kantya Saç Bakım Serumu akşam uyumadan 2 saat önce, saçlara uygulanıp, ertesi gün sabah, saçlar yıkanarak kullanılabilir.